Chcemy, aby poziom tworzonego przez nas portalu był zawsze bardzo wysoki, aby spełniał on Wasze oczekiwania i ciągle się rozwijał zgodnie z ideą Słownik pojęć kaizen. Jako że główną ideą, która przyświecała nam tworząc portal było, aby stał się on miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń każdy z Was może dołączyć do grona autorów tekstów.

Każdy tekst napisany do działu Lean w Praktyce powinien mieć stricte praktyczny charakter. Pisząc artykuł musisz jednak postępować zgodnie z trzema punktami przedstawionymi poniżej:

1) Wprowadzenie.
Opisz pokrótce środowisko w którym pracujesz pamiętając o tym, że osoby czytające Twój artykuł nigdy nie były w Twoim zakładzie, a co więcej bardzo prawdopodobne, że nigdy wcześniej nie miały doczynienia z branżą w której pracujesz. Napisz więc pokrótce czym zajmuje się Twoje przedsiębiorstwo, jakiej jest wielkości, ilu pracowników zatrudnia, czy pracujecie zmianowo, czy w zakładzie wdrożony już jest w całości lub częściowo Lean Manufacturing etc. Na zakończenie napisz jakiego zagadnienia będzie dotyczyć Twój artykuł.

2) Rozwinięcie.
W tej części napisz co dokładnie zrobiłeś, z jakimi problemami się spotkałeś, jakie rozwiązania w trakcie działania zastosowałeś.

3) Podsumowanie.
Czy udało Ci się osiągnąć zamierzony cel? Na co zwróciłbyś uwagę osobą próbującym stosować te same techniki? Dobrze żebyś w podsumowaniu zawarł też krótkie know-how dla czytających.

Nie wprowadzamy ograniczenia ilości słów, czy dodawanej grafiki, a dłuższe teksty dzielić będziemy na kilka podstron. Pamiętaj jednak jednak, że przesłana przez Ciebie treść jak i zamieszczone w artykule zdjęcia pozostają Twoją własnością, a co za tym idzie Ty odpowiadasz za zamieszczoną treść.

Pamiętaj, że aby ukryć powiązania związane z fabryką w której pracujesz możesz pisać w artykule o firmie X, znajdującej się w miejscowości Y. A w swoim profilu w dziale autor zamiast pisać nazwę firmy w zatrudniony napisać po prostu, w jakiej branży pracujesz.

Nie jesteśmy związani z żadną z firm konsultingowych działających na rynku, dlatego też bardzo zależy nam na tym, aby strona również była całkowicie neutralna. Z tego też względu każdy artykuł może być podpisany tylko imieniem i nazwiskiem. Informacje o tym gdzie pracujesz i czym się zajmujesz możesz bez problemu zamieszczać w dziale Autorzy.

Logowanie

Zapamiętaj mnie